Kochane czytelniczki! Dziś mamy dla Ws przegląd szczególnego asortymentu, jakimi są damskie plecaki skórzane. Specjalnie dla najbardziej wymagających plecako-maniaczek, skupiłam się na kilku aspektach podstawowych, tak aby ta recenzja miała charakter stricte skierowany do kobiet oczekujących luksusu, elegancji oraz najlepszych tworzyw i komponentów.

belveder

Belveder Polska to nasz krajowy producent galanterii skórzanej. Firma szyje torby, portfele a także plecaki.
Obejrzyj Eleganckie Plecaki Damskie w Sklepie

 

 

Eleganckie plecaki damskie ze skóry

Poznajcie podstawowe informacje z którymi warto zapoznać się przed zakupem każdego plecaka skórzanego.

Tabela przygotowane przy współpracy z firmą  kaletniczą Belveder. Wszelkie informacje zawarte poniżej można skonsultować z producentem po kontakcie na skrzynkę: [email protected]

Jak szyte są plecaki ze skóry?

szycie plecaków przez belveder

Proces wytwarzania plecaka, za każdym razem może być inny. Marka Belveder w kreacji swoich projektów ekskluzywnej galanterii, każdy proces rozpoczyna od projektu. Korzystają oni z wiedzy 5 fachowców z dziedziny projektowania galanterii i odzieży. Następnie swój udział mają krojczy oraz kaletnicy, który wycinają odpowiednie fragmenty np. plecaka. Z tak przygotowanych elementów, szwaczki przygotowują plecak, który otrzymuje miano „sampli”. Plecak próbny, który np. ja otrzymałam do recenzji.

Jak odróżnić produkty Polskie od Chińskich?

Szukasz informacji o pochodzeniu skórzanych plecaków? Chciałabyś poznać listę polskich szwalni? Napisz do Mnie. Chętnie podzielę się z Tobą swoją wiedzą i być może odkryjesz ciekawe polskie marki, o których do tej pory nie słyszałaś.

Wyślij Zapytanie o Plecaki

Jeśli chciałybyście wiedzieć jak odróżnić produkt Polski, np. elegancki skórzany plecak od plecaka szytego w Chinach, również ze skóry. To zapraszam na moje autorskie poradniki:

Zobacz Listę Artykułów Dress-Room

Gdzie kupić elegancki plecaczek skórzany na wyprzedaży?

Na naszej stronie pisaliśmy ostatnio artykuł poświęcony tanim plecakom młodzieżowym, o ile jednak łatwo jest kupić niedrogi plecak dla nastolatka, o tyle plecak skórzany to zupełnie inna historia.

Już wkrótce: unikalna lista outletów internetowych z plecakami skórzanymi!
Newsy dla oszczędnych: planujemy stworzenia katalogu kuponów rabatowych od partnerów Dress-Room

Plecak skórzany z łatek czy z jednolitej skóry?

Jak wygląda plecak skórzany z łatek?

skóra naturalna z łatekPlecaki skórzane, to z pewnością jedna z najbardziej eleganckich grup damskich plecaków. Jest to jednocześnie kategoria produktów związana na najwyższa ceną sprzedaży – głównie ze względu na cenę surowca jakim jest skóra naturalna. Idąc za potrzebą tanich, eleganckich plecaczków – pomyślano aby zaoferować rynkowi kaletniczemu tańszą wersję naturalnej skóry.

Skóra naturalna zszywana ze ścinek

elegancki plecak skórzany z łatekTen rodzaj skóry może być tańszy nawet o 50-70% od skóry naturalnej licowej oraz o 40% tańszy niż naturalne bydlęca dwoina. W ten sposób kaletnicy uzyskują surowiec który można określać pełnowartościową skórą, ale jednocześnie tańszy niemal o połowę.  Prezentowany obok plecaczek skórzany znajdziecie na www.brytyjka.pl/plecaki-skorzane-cat-16.html

Czy eleganckie plecaki ze skóry jednolitej są lepsze od plecaka uszytego z łatek?

plecak skórzany z łatekJest to kwestia przede wszystkim gustu posiadaczki owego plecaka damskiego. Należy pamiętać, że w kreowaniu nowych plecaków, możemy posłużyć się skórą z łatek o większych elementach zszytych razem. Przykład tego rozwiązania mogą Państwo zobaczyć na zdjęciu powyżej. Z kolei plecak skórzany uszyty z drobniejszych łatek i w nieregularnym rozmieszczeniu, prezentujemy po prawej stronie. Skóra z łatek zachowuje się też gorzej w warunkach deszczowych, jest bowiem bardziej podatna na przemakanie. Gładka, jednolita skóra licowa wypada w tym miejscu o wiele lepiej i zapewnia niemal 100% nieprzemakalność.

Podziękowania za udział w Tworzeniu recenzji

hammocksMoje serdecznie podziękowanie dla blogerki Karoliny – tak kochana to o Tobie mowa! Dziękuję za wsparcie i pomoc merytoryczną w przygotowaniu tego opisu. Polecam także jej stronę z plecakami damskimi, gdzie znajdziecie fajne modele na każdą kieszeń.

 

Aplikacje, dzięki którym będziecie zawsze na bieżąco w nowościami Dress-Room

partnerSzukasz rozwiązania które powiadomi ciebie o nowościach z branży modny skórzanej, akcesoriów, czy np. nowości wśród plecaczków skórzanych dostępnych na Dress-Room oraz u Partnerów dystrybucyjnych naszego serwisu? Jeśli tak, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą Google Store. więcej na play.google.com/store lub po kliknięciu w BUTTON z PRAWEJ:

2 komentarze

  1. Author

    Jeśli chodzi o mode skórzaną, to zdecydowanie wolę od toreb właśnie plecaczki damskie. Im bardziej elegancki plecak tym lepiej, pasuje wtedy do pracy, na wyjścia do teatru, czy do restauracji z chłopakiem. Jest wygodniejszy od większości torebek damskich jakie do tej pory nosiłam 🙂

  2. Author

    Piękne plecaki. Mam ostatni z nich od 2 lat, kupiony na Allegro w Skórzanej Szwalni. Wykonaniem nie odbiega od plecaków skórzanych Kazara czy Ochnika. Z ciekawości porównywałam sobie ceny tych wszystkich produktów i naprawdę nie warto przepłacać u dużych producentów z Galerii Handlowych. Lepiej wybrać tańszy, elegancki plecaczek damski mało znanej marki, a szyty w Polsce!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *